Diakritika: Počasí / Diacritics: Weather

Tipy, jak správně trénovat diakritiku a odnést z ní co nejvíc najdete TADY

Tips on how to practice diacritics and get the most out of it can be found HERE

  1. Doplňte háčky a čárky / Fill out hooks and accents

Dneska odpoledne byla bourka. Na zacatku foukal silny vitr. Potom zacalo slabe prset a blyskat se.

Pozdeji se pridalo i buraceni hromu a silnejsi dest. Kdo byl v tu chvili venku, promokl az na kost.

2.

Kdo travi leto ve meste, dobre vi, ze umi byt velmi horke. Ulice se rychle rozpali a chladneho osvezeni se nedockame ani v noci. Vsichni se tesi na bourku a dest.

3.

V Ceske republice neni zima vetsinou prilis studena. Teploty se drzi kolem nuly nebo klesaji do minus peti stupnu. Pokud nebydlime na horach, snehu se casto dockame pouze na par dni. Obvykle ale vydrzi pouze par hodin a rychle zmizi.

4.

Uz jste nekdy staveli snehulaka? Krome snehu na jeho stavbu potrebujete taky mrkev, kaminky a stary hrnec nebo cepici. Proc? Snehulak prece musi mit i oci, nos, knofliky a neco na hlave.

Jsem lektorkou češtiny a už téměř jedno desetiletí seznamuji cizince s krásami mého rodného jazyka, pomáhám jim překonávat jeho úskalí a motivuji je k jeho praktickému studiu a využívání v každodenním životě. Můj příběh si přečtěte zde I am a Czech language teacher and for almost a decade I have been introducing the beauty of my native language to foreigners, helping them to overcome its difficulties and motivating them to study it and use it in everyday life.. My story