Poslech A1: Představení / A1 listening: Introduction

Jelikož je tady docela dost z vás, kteří začínáte s češtinou nebo ji oprašujete, rozhodla jsem se přidat i poslech pro ty, kteří mají za sebou prvních lekcí. Dneska se seznámíme s Monikou:

Since there are quite a few of you who are starting with Czech or brushing it up, I decided to add listening for those who have had their first lessons. Today we will meet Monika:

Ahoj,

jmenuju se Monika a jsem z _____________.

Mám ___________ let a studuju _______________ na univerzitě. Bydlím v Praze už __________ roky.

Doma v Itálii mám maminku, tatínka,______________, sestru a kočku. Moje maminka pracuje jako_______________ a můj tatínek je manažer. Můj bratr má ________________ let a je student. Moje sestra má ____________ let a pracuje jako doktorka v nemocnici. Naše _______________ se jmenuje Liza. Mám ráda knihy, _____________ a cestování. Moje oblíbená barva je ______________.

A co ty? Jak se jmenuješ a ______________ jsi? Měj se hezky a hezký ______________!

A1 Monika
Jsem lektorkou češtiny a už téměř jedno desetiletí seznamuji cizince s krásami mého rodného jazyka, pomáhám jim překonávat jeho úskalí a motivuji je k jeho praktickému studiu a využívání v každodenním životě. Můj příběh si přečtěte zde I am a Czech language teacher and for almost a decade I have been introducing the beauty of my native language to foreigners, helping them to overcome its difficulties and motivating them to study it and use it in everyday life.. My story